Стрес. Як його подолати?
Тест «Чи потрібно вам вчитися боротися зі стресом?»

(По А. І. Тащевой, 2000)

Інструкція: Дайте відповідь «так» чи «ні» на десять запитань:

1.Часто Чи ви відчуваєте, що надто стомлені, щоб відповідати увагою на увагу з боку оточуючих?

2. Чи буваєте ви запальні по дурницях?

3. Чи траплялося вам відчувати, що ви втомилися після відпустки (вихідних, канікул) більше, ніж до неї?

4. Чи траплялось вам відчувати вечорами,щ о шия заніміла, м'язи плечей ниють, а в спині - тупий біль?

5. Чи відчуваєте ви головні болі від конфліктів у родині?

6. Чи приводять конфлікти до порушення травлення?

7. Чи буваєте іноді занадто плаксиві або близькі до сліз?

8. Чи схильні ви до астми або шкірного висипу і чи дають вони про себе знати. коли ви емоційно засмучені?

9. Чи доводилося вам відчувати раптові напади хвороби як раз тоді, коли потрібно було зібрати всі сили для вирішального вчинку?

10. Чи часто вам здається, що ви витрачаєте занадто багато часу, на рішення чужих проблем і у вас не залишається часу на себе?

Порахували позитивні результати, якщо їх більше 4, пора задуматися про те, що стрес віднімає у вас занадто багато сил, ресурсів, а значить - здоров'я.

Притча «Вирішення проблем»

Професор взяв у руки склянку з водою, витягнув її вперед і запитав своїх учнів: Як ви думаєте, скільки важить ця склянка? В аудиторії жваво зашепотіли.

- Приблизно 200 грамів! Ні, грамів 300, мабуть! А може і всі 500,– лунали відповіді.

- Я справді не знаю точно, доки не зважу її. Але зараз це не потрібно. Моє питання ось яке: що трапиться, якщо я буду так тримати склянку протягом декількох хвилин?

- Нічого!- Справді, нічого страшного не трапиться, – відповів професор. А що буде, якщо я триматиму цю склянку на витягнутій руці, наприклад, дві години?

- Ваша рука почне боліти.

- А якщо цілий день?

- Ваша рука оніміє, у вас буде сильне м’язове напруження. Можливо, навіть доведеться їхати в лікарню, – сказав один зі студентів.

- Як, по-вашому, вага склянки зміниться від того, що я її цілий день буду тримати?

- Ні! – розгублено відповіли студенти.- А що потрібно робити, щоб все це виправити?- Просто поставте склянку на стіл, – весело сказав один студент.

- Звісно! – радісно відповів професор.

– Так ми і робимо з усіма життєвими труднощами.Подумайте про яку-небудь проблему кілька хвилин, і вона виявиться поруч із вами. Подумайте про неї кілька годин, і вона почне вас засмоктувати, як трясовина. Якщо будете думати цілий день, вона вас паралізує. Можна думати про проблему, але, як правило, це ні до чого не призводить. Її вага не зменшиться. Впоратися з проблемою дозволяє тільки дія. Вирішуй її або відклади в бік. Немає сенсу носити на душі важкі камені.


/Files/images/50948199_1010701725792762_7401840702558044160_n.jpg

/Files/images/покарання.jpg


Перш ніж застосувати фізичне покарання до дитини,
ЗУПИНІТЬСЯ!

Фахівці стверджують, що фізичні покарання:1. Викладають дитині урок насильства.
2. Вони порушують безумовну упевненість, якої потребує кожна дитина – що вона улюблена.
3. В них міститься брехня: прикидаючись, ніби вирішують педагогічні завдання, батьки, таким чином, зривають на дитині свій гнів. Дорослий б’є дитину лише тому, що його самого били в дитинстві.
4. Фізичні покарання вчать дитину приймати на віру суперечливі докази: “Я б’ю тебе для твого власного блага”. Мозок дитини зберігає цю інформацію.
5. Вони викликають гнів і бажання помститися, бажання це залишається витісненим, і виявляється значно пізніше.
6. Вони руйнують сприйнятливість до власного страждання та співчуття до інших, обмежуючи, таким чином, здатність дитини пізнавати себе і світ.


Який урок із цього виносить дитина?
1.Дитина не заслуговує поваги.
2. Хорошому можна навчитися за допомогою покарання (воно зазвичай навчає дитину бажанням карати, в свою чергу інших).
3. Страждання не потрібно приймати близько до серця, його слід ігнорувати (це небезпечно для імунної системи).
4. Насильство – це прояв любові (на цьому ґрунті виростають багато збочень).
5. Заперечення почуттів – нормальне здорове явище.
6. Від дорослих немає захисту.


Яким чином проявляється витіснений гнів у дітей?
1.Насмішками над слабкими і беззахисними.
2.Бійками з однокласниками.
3.Приниженням дівчаток.
4. Поганим ставленням до вчителя.
5. Вибором телепередач і відеоігор, що дають можливість заново пережити витиснуті почуття люті і гніву.


СТРАТЕГІЇ ПОПЕРЕДЖЕННЯ
1. Подавати хороший приклад. Загрози, а також биття, психічний тиск, образи і т.п. рідко покращують ситуацію. Ваша дитина бере за зразок Вашу поведінку і буде вчитися у Вас як справлятися з гнівом без застосування сили.
Встановіть кордон. Обмеження вчать самодисципліні і тому, як контролювати взаємні емоції, базуючись на ненасильстві.
2. Якщо у Вашої дитини виникли проблеми, що викликають у неї депресію і призводять до виникнення низької самооцінки, йдіть до школи – Втрутьтеся! Персонал школи існує для того, щоб допомагати дітям вчитися і досягати успіху.


ЯКЩО ВИ НЕ ЗАХИСНИК своїй дитині, ТО ХТО Ж ВИ?
3. Наслідки того, якщо дитина відчуває себе невдахою, можуть виражатися в насильницьких діях з її сторони: бійках, знищенні майна, жорстокості і навіть самознищення.
4. Говоріть дітям про насильство, яке показували по телевізору, а не просто вимикайте телевізор. Поясніть їм, що в більшості своїй насильство, показуване в фільмах – це продукт, створений для того, щоб розважати, порушувати, тримати глядача в напрузі. І що це зовсім не означає, що таку модель поведінки потрібно застосовувати у своєму житті.
5. Не можна недооцінювати важливість СЛІВ “Я ТЕБЕ ЛЮБЛЮ”. Діти різного віку потребують схвалення, поцілунків, обійм, дружнього поплескування по плечу. Вони хочуть чути “Я пишаюся тобою!”
6. Говоріть зі своїми дітьми про насильство. Заохочуйте їх бажання говорити з Вами про свої страхи, про свій гнів і печалі. Батьки повинні чути тривоги своїх дітей, розділяти їх інтереси і почуття, а також давати хороші поради. Спостерігайте як Ваші діти спілкуються.
Якщо ж дитина піддалася насильству, постарайтеся опиратися бажанню засудити чи виправдати те, що сталося. Скористайтеся часом, щоб з’ясувати обставини, потім вирішите, як Ви зможете своєю підтримкою запобігти подальшому насильство.
7. Якщо Ви або хтось із Вашої родини відчуває самотність, нелюбов, безнадійність або у Вас проблеми з наркотиками або алкоголем – шукайте допомогу. Вважається, що більше половини всіх насильницьких дій відбувається при вживанні алкоголю або наркотиків.
Пишайтеся своїм РІШЕННЯМ СКОРИСТАТИСЯ ДОПОМОГОЮ. Це важке рішення, але воно відображає ВАШУ ЗРІЛІСТЬ. Це допоможе попередити НАСИЛЬСТВО.

Кiлькiсть переглядiв: 259

Коментарi